Coinbase’den 30.000 Bitcoin Çıkışı Görüldü: Kurumsal Alım Mı? - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Coinbaseden 30000 Bitcoin Cikisi Goruldu Kurumsal Alim Mi
2 yıl önce
2 yıl önce

Coinbase’den 30.000 Bitcoin Çıkışı Görüldü: Kurumsal Alım Mı?

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından olan Coinbase’den, 30.000 Bitcoin çıkışı gerçekleşti.

On-chain analitik verileri paylaşan CryptoQuant’ın CEO’su Young Ju, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Coinbase’den 30 bin bitcoin’lik çıkış olduğunu belirtti. Ayrıca CEO, bu çıkışların kurumsal talep üzerine gerçekleştiğini düşünüyor. Sebebi olarak ise ABD Başkanı Joe Biden’ın yürütme emrinde buna karşı herhangi bir madde bulunmamasını gösteriyor.

Bazı Twitter kullanıcıları bunun soğuk cüzdanlara çekilmiş olabileceğini düşünüyordu ancak Ju:

Bazı Bitcoin’ler soğuk cüzdanlara gönderildi ancak büyük bir miktar gibi görünmüyor. Muhtemelen kurumsal şirketlerden gelen istekler üzerinde tezgah üstü (OTC) anlaşmalarda kullanılmak üzere Coinbase’in saklama cüzdanlarına gönderildi. 

açıklamasında bulundu.

Ayrıca CryptoQuant’ın CEO’su Ju, genellikle bu tarz büyük çıkışların ardından bitcoin fiyatının yükseldiğini belirten bir grafik paylaştı. 

11 Mart tarihinde 1 milyar doların üzerinde olan yaklaşık 35.000 BTC, Coinbase’den bilinmeyen cüzdanlara taşınmıştı ve o sırada 38.500 civarlarında bulunan bitcoin, yaklaşık 2 hafta sonra 48.500 dolarlara kadar çıkmıştı. 

Son 24 saatte yaklaşık %1,5 düşüş yaşayan BTC yazım esnasında 40.190 dolardan işlem görüyor.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.