Chainanalysis: Ethereum Merge zaman en yenirası tahvil veya emtia benzeri bir araca dönüşebilir - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Chainanalysis Ethereum Merge zaman en yenirasi tahvil veya emtia benzeri
2 yıl önce
2 yıl önce

Chainanalysis: Ethereum Merge zaman en yenirası tahvil veya emtia benzeri bir araca dönüşebilir

Kripto piyasalar veri firması Chainalysis, Ethereum’un Merge güncellemesi zaman en yenirasında tahvil ve bonolara alternatif olabileceğini iddia ediyor.

Chainalysis 7 Eylül zamanli araştırma raporunda, Ethereum’u iş kanıtı (PoW) sisteminden hisse kanıtı (PoS) sistemine geçirecek Merge güncellemesi zaman en yenirasında staking’in kurumsal yatırımcılar için tahvil ve bonolara karşın cazip bir alternatif haline gelebileceğini belirtti.

Raporda, güncelleme zaman en yenirasında doğrulzamanıcı olarak ağ üzerinde konum almak için giriş maliyetinin 32 Ethereum olduğunu buna rağmen daha düşük sermayeli yatırımcıların da stake havuzlarına dahil olarak staking ödüllerinden yararlanabileceği belirtildi. Araştırmada, giriş maliyeti PoW’a göre çok daha düşük olan PoS’un yatırımcıları staking’e teşvik edeceği ifade edildi.

Chainalysis, Merge güncellemesi zaman en yenirasında staking’in kurumsal yatırımcılar için birçok açıdan borçlanma araçlarına iyi bir alternatif olabileceğini ifade etti. Ethereum staking ödüllerinin senelik “yaklaşık %15” olacağı iddialarını referans alan şirket, bunun senelik %3,5 ile %4 olarak değişen “aaa” kredi notuna sahip herhangi bir ülkenin veya işletmenin faizinden yaklaşık 4 kat daha en çok olduğunu belirtti.

Kurumsal yatırımcıların hali hazırda staking’ten yararlandığına ve pozisyonlarını zaman içerisinde artışa geçtirdığına işaret eden şirket, yan çözümlerle giderilmeye çalışılan likit staking’in yakında Ethereum ana ağında desteklenmesiyle birlikte likidite kaynaklı şüphelerin de en yenilanacağını belirtti.

Öte yandan raporda, Merge zaman en yenirasında staking’in yaygınlaşmasıyla beraber Ethereum’un bir taşıma primi ile birlikte gelen tahvil veya emtia benzeri bir enstrümana dönüşeceğinden fiyatının diğer kripto paralardan ayrışmasının olası olduğu ifade edildi.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.