“Büyük Dalga Geliyor” Ekonomistler: Altın Aralık ve 2022’de Bu Diplerde Olacak! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
1627663267 Buyuk Dalga Geliyor Ekonomistler Altin Aralik ve 2022de Bu Diplerde
3 yıl önce
3 yıl önce

“Büyük Dalga Geliyor” Ekonomistler: Altın Aralık ve 2022’de Bu Diplerde Olacak!

Piyasada bazı geniş tabanlı düşüşler için çağrıda bulunan Capital Economics’e göre, yılın ilk yarısına hakim olan emtia rallilerinin çoğu boşa çıktı. Capital Economics, altın fiyatı da dahil olmak üzere birçok değerli metal fiyatında düşüşler bekliyor ve bir anlamda “yeni düşüş dalgasına” işaret ediyor. Ekonomistler, bu kapsamda altın’ın Aralık ve 2022’de göreceği seviyeleri paylaştı.

Capital Economics: Değerli emtia rallilerinin çoğu boşa çıktı!

Capital Economics Perşembe günü yayınladığı bir raporda, “Yıl için güçlü bir başlangıcın ardından, neredeyse tüm emtia fiyatlarındaki yükselişler son zamanlarda durakladı.” dedi. Rapora göre, bir istisna petrol oldu, ancak bu varlık bile ekonomistlere göre, yılın ilerleyen aylarında değer kaybı görecek. Brent ham petrolünün gelecek yıl varil başına 60-70 dolara düşmesi bekleniyor. Firmanın emtia ekonomistleri, konuya yönelik şunları söyledi:

Zaten pandemi öncesi seviyeleri aşmış olan petrol fiyatlarının, özellikle OPEC+’dan gelen arzın artması ve talep büyümesinin yumuşamasıyla yıl sonuna doğru düşmeye başlayacağını düşünüyoruz. Virüsle ilgili kısıtlamaların kaldırılmasıyla ilgili herhangi bir artış azalmaya başladığından petrol talebi büyümesi yavaşlayacak. Gelecek yılın başlarında fazlaya dönüşecek.

Capital Economics’in ekonomistleri: Emtialarda sert düşüşler bekliyor

Capital Economics, özellikle endüstriyel metaller üzerinde düşüş gösteriyor ve fiyatların en büyük aşağı yönlü itici gücü olarak Çin‘deki yavaş büyüme gösteriliyor. Ekonomistler, konuya yönelik şunları söyledi:

Çin’in PMI verilerindeki ekonomik büyümenin yavaşladığına dair işaretler endüstriyel metallerin fiyatları üzerinde baskı oluşturmaya başlarken, şirket içi talep vekilimiz bakır talebindeki artışın şimdiden zirveye ulaştığını gösteriyor. Ve endüstriyel metal fiyatlarında daha fazla düşüş olacağını düşünüyoruz.

1627663267 379 Buyuk Dalga Geliyor Ekonomistler Altin Aralik ve 2022de Bu Diplerde

“Satış Riski” Analist Uyardı: Altın Fiyatı Bu Seviyelerde Olmalı!

Ekonomistler, altın fiyatının 2021 ve 2022’de göreceği seviyeleri paylaştı!

Kıymetli metaller de fiyat düşüşü yaşıyor. Capital Economics, altın’ın yılı 1.750 dolardan, gümüşün 23.50 dolardan, platinin 1.000 dolardan sona erdireceğini düşünüyor. Palladyum, yılı 3.000 dolarda kapatması beklenen tek boğa odaklı değerli metaldir. Ekonomistler, 2022’yi altın’ın ONS başına 1.675 dolarda, gümüşün 21.50 dolarda ve platinin 900 dolarda bitireceği tahmin ediyor. Paladyum ekonomistlere göre, 3.100 dolara yükselmeye hazırlanıyor. Ekonomistler, konuya yönelik şunları söyledi:

Önümüzdeki birkaç yıl içinde uzun vadeli ABD Hazine getirilerinde bir artış beklemeye devam ediyoruz. Bu da reel getirileri artıracak ve buna bağlı olarak altın fiyatı üzerinde ağırlık oluşturacak.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD için Capital Economics, enflasyonun uzun süre daha yüksek olacağını tahmin ediyor. Ancak 2023’e kadar herhangi bir faiz artışı öngörmüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.