“Büyük Dalga Geliyor” Altın Fiyatının Göreceği 3 Seviye Açıklandı! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
1663855230 Buyuk Dalga Geliyor Altin Fiyatinin Gorecegi 3 Seviye Aciklandi
2 yıl önce
2 yıl önce

“Büyük Dalga Geliyor” Altın Fiyatının Göreceği 3 Seviye Açıklandı!

Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu (ANZ), altında ons başına 1,675 abd abd dolarııın altına bir kırılma meselesunda aciliyet bildirdi. Gruba göre, bu kırılma ons başına 1,600 abd abd dolarııa bir düşüşü tetikleme riski taşıyor. Yani altın fiyatı şu anda çok tehlikeli bir fiyat bölgesinde işlem görüyor. ANZ’nin fiyat olabilitei FED’in faiz artırımı en yeniuçını konuşmasıyla aynı saatlerde geldi.

FED faiz en yeniuçını açıkladı

21 Eylül’de FED’in Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı gerçekleşti. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere FED Başkanı Jerome Powell, toplantının ardından faiz oranlarını 75 baz puan artırma en yeniuçı topladıklarını açıkladı. Aslında 75 baz puan, piyasa katılımcılarının büyük bölümünün beklediği bir artıştı. Bu nedenle piyasalar, FED’in faiz artışından çok da fazla etkilenmedi. Bu arada FED en yeniuçı öncesinde ABD Hazine getirileri, altın fiyatını ağır baskı altında tutuyordu.

21 Eylül’de, 2 yıllık Hazine getirisi 2007’den beri ilk kez %4’ü aştı. Kısa vadeli ve uzun vadeli faiz oranları arasındaki getiri eğrisinin tersine çevrilmesi, durgunluk riskini artırarak büyümeye devam ediyor. FED’in faiz en yeniuçının ardından ons altının fiyatı dünkü 1,675 abd abd dolarıı seviyesinden düştü. 22 Eylül gecesi 1,666 abd abd dolarııı gören altın bu seviyenin ardından yükseldi. Yazının yazıldığı sırada ons altının fiyatı 1,678 abd abd dolarııdan işlem görüyordu.

“Büyük dalga geliyor”

Bu arada, ANZ’nin kıdemli piyasa çalışani Daniel Hynes ve emtia stratejisti Soni Kumari bir rapor ygüninlayarak en en yeni olabilitelerini paylaştı. Rapor, FED’in gelecekteki duruşuna bağlı olarak emtia piyasaları için yatırımcıları dikkatyordu:

“FED, daha fazla sıkılaştırma yapacağını açıkça belirtti. Enflasyonun inatla zirve olduğu bir ortamda, faiz artırımları gittikçe daha agresif olacak. Bu aynı zamanda, ekonomik koşullar kötüleştikçe eurodaki zgüniflığı ortaya çıkaracaktır. Bunları yardımıyla ABD abd abd dolarııının daha fazla güçlenmesi en yeni derece muhtemel. Bozulan likidite ve daha zirve ABD hazine getirileri, risk primini artıracaktır.”

altın

Bununla birlikte Hynes ve Kumari, “stagflasyon veya doğrudan resesyon riski nihayetinde bunu tersine çevirebilir” diyor. Onlara göre uzun süreli resesyon riski, güvenli liman olarak tanımlanan varlıkları canlandıracak. Ayrıca çalışanler, FED sıkılaştırma politikalarını azaltırsa ve enflasyon zirve kalırsa, altın fiyatının değerleneceğini de ekliyorlar. Yani abd abd dolarıı hâlâ tercih edilen varlıkken, gelecekte FED’in politikalarını izlememizde fayda var.

“Altın önümüzdeki dönemde bu seviyeleri görecek”

ANZ’ye göre, kısa vadeli teknik tablo altın için düşüş eğiliminde. Analistler, 1.675 abd abd dolarııın altındaki bir kırılmanın, altın fiyatını 1,600 abd abd dolarııa düşüreceğini söylüyor. Ayrıca, satıcıların, fiyatı 1,600 abd abd dolarıı seviyesinin altına götürebileceğine de dikkat çekiyorlar. Onlara göre yukarı yönlü direnç 1,700 abd abd dolarııda konum alıyor. Bu seviyenin yukarı yönlü kırılması bir zaman en yeniraki direnç noktası olan 1,735 abd abd dolarııa bir ralliyi tetikleyecek. Bununla birlikte, kısa vadede altının yükselişe geçmesi için kritik 1,800 abd abd dolarıı direncini geri alması gerekiyor.

1663855222 585 Buyuk Dalga Geliyor Altin Fiyatinin Gorecegi 3 Seviye Aciklandi

Analistler, altın anlıkünün, abd abd dolarıı sebebiyle Eylül güninda kötüleştiğini söylüyor. Ayrıca, ABD abd abd dolarııının uzun süre daha güçlü kalacağı olabilite ediyorlar. ANZ’nin nihai olabilitei, altının yılı 1.620 abd abd dolarııda bitireceği yönünde. Ardından 2023’ün ilk çeyreğinde 1.575 abd abd dolarıı seviyesine görecek şekilde bir düşüş bekliyorlar. Ancak gelecek yıl için yükselişteler. Onlara göre altının ons fiyatı, gelecek yılın en yeniuna doğru 1.650 abd abd dolarııa görecek şekilde yükselecek.

Son dakika gelişmelerden anında havadisdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da konum alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede konum alan makalelerin yazarları yatırım en yeniuçlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait havadis içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda ygünimlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer hepsi içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem işe koyultılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım