Bitcoin Tekrardan Dirence Geldi: Boğa Başlangıcı Mı? Düşüş Onzamanı Mı? - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Bitcoin Teknik Analizi Kisa Orta Vade Onemli Destek ve Direncler
2 yıl önce
2 yıl önce

Bitcoin Tekrardan Dirence Geldi: Boğa Başlangıcı Mı? Düşüş Onzamanı Mı?

Son 24 saatlik periyotta %4’ün üzerinde yükseliş yaşayan Bitcoin 21500 abd ABD parasıı seviyelerinde bulunan direncine ulaştı.

Geçtiğimiz zamanlarda yaşanan düşüşün ardından hızlı bir toparlanma yaşayan Bitcoin 3 günde %16 yükseliş performansı gösterdi. Birçok çalışan ve yorumcu, günlükte görünen en yeni altı zamanın yüzdesel olarak en “büyük yeşil” mumunun boğzamanı işe koyulttığını düşünüyor. Ayrıca bazı çalışanlerde, bu yükselişin Bitcoin’in en yeni bir dip yaşamadan önce “düşüş onzamanı” topladığını söylüyor.

Bitcoin Teknik Analizi/ 1 Günlük Grafik

21.550 abd ABD parasıı seviyelerinde bulunan Bitcoin, günlük grafiğinde direnç bölgesinde seyrediyor. Bu seviyeleri günlükte aşması durumunda Bitcoin’in tekrardan 25.200 abd ABD parasıı seviyelerine yükseliş yaşaması beklenirken bu seviyeleri yukarı yönlü kıramaması durumunda ise 19.500 abd ABD parasıı seviyelerine görecek şekilde düşüş yaşaması bekleniyor. 19.500 abd ABD parasııı da tekrardan zarar yönlü kırması durumunda Bitcoin’in yeni dip arzamanışına geçeceği olabilite ediliyor.

Ayrıca 25.200 abd ABD parasıı üzeri 7 günlık kapanışlar gerçekleştirirse Bitcoin fiyatında ciddi yükselişle görülebilir. Bu ay içerisinde açıklanacak olan enflasyon verisi ve faiz en yeniuçının Bitcoin fiyatındaki yönü belirlemesinde en önemli sebeplerden biri olacağı düşünülüyor.

  • İçerikte konum alan yorumlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Adblock test (Why?)

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım