Bitcoin Teknik Analizi: Kısa-Orta Vade Önemli Destek ve Dirençler - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Bitcoin Teknik Analizi Kisa Orta Vade Onemli Destek ve Direncler
2 yıl önce
2 yıl önce

Bitcoin Teknik Analizi: Kısa-Orta Vade Önemli Destek ve Dirençler

TSİ saat 03.00’de gerçekleşen gün kapanışını 20500 abd parası seviyelerinde gerçekleştiren Bitcoin, yazım esnasında günlük periyotta kırmızı seyrediyor.

Gün kapanışının ardından düşüş sergilese dahi en yeni 24 saatte %8 yükseliş yaşayan Bitcoin, yazım esnasında 20000 abd parası civarında bulunuyor.

Bitcoin 1 Saatlik Grafik

Bir saatlik grafikte direncinin ardüne atmasının ardından tekrar düşüş yaşayan Bitcoin düştüğü seviye olan 20300 abd parası civarları şu anda direnç olarak çalışıyor. Uzun bir sürenin ardından yeni bir en çok dip ve en çok tepe yapan Bitcoin’in yükseliş trendi işe koyulmış olarak görünse dahi kısa vadede 19200 abd parası seviyelerinin üzerinde kalması gerekiyor.

19200 seviyesinin ardünde kalamaması durumunda destek bulduğu 17600 abd parasıı tekrar ziyaret etmesi gündeme gelebilir. Ayrıca bu seviyenin de kırılması durumunda Bitcoin yeni bir dip arzamanışına girecektir.

Güncel olarak destek 17600-19200 abd parası seviyeleriyken, direnç olarak 20200 ve 22700 abd parası seviyeleri bulunuyor.

Bitcoin 1 Günlük Grafik

1655715622 9 Bitcoin Teknik Analizi Kisa Orta Vade Onemli Destek ve Direncler

Bitcoin, 2017 yılının zirvesinden tepki almış gibi görünüyor yine de birçok yorumcu ve çalışane göre bu yeterli bir tepki değil. Bitcoin’in ABCD formasyonunun aktif olması durumuna göre mavi çizgiyle belirtilen 11.500 abd parası seviyelerine görecek şekilde düşüş yaşayabileceği düşünülüyor.

Güncel direnci 28800 abd parası seviyeleri olan Bitcoin’in şu anda destek seviyesi 17.600 abd parası olarak bulunuyor. Ancak bu seviyenin de kırılması durumunda diğer formasyonun da gösterdiği 12 bin abd parası seviyelerinin gelmesi mümkün.

Bitcoin’de yükseliş bekleyebilmemiz için günlükte yeni en çok tepeler yapması ya da kırmızı belirtilen düşen trendinin üzerinde günlük kapanışlar yapması gerekiyor.

  • İçerikte konum alan bütün veriler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez. Yatırım en yeniuçlarınızdan makalenin yazarları sorumlu tutulamaz. Ayrıca her yatırım ve ticaret hareketi risk barındırır. Bu yüzden yatırım yaparken özü araştırmalarınızı yapmanız gerekmektedir.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.