Avustralya Polisi, Kripto Para Vakaları İçin Özel Bir Birim Kurdu - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Avustralya Polisi Kripto Para Vakalari Icin Ozel Bir Birim Kurdu
2 yıl önce
2 yıl önce

Avustralya Polisi, Kripto Para Vakaları İçin Özel Bir Birim Kurdu

AFR tarafından aktarılan bilgilere göre Avustralya Federal Polisi, kripto para vakalarıyla ilgilenmesi için özel bir birim kurdu.

Avustralya Federal Polisi (AFP), en yeni dönemlerde yasa dışı kripto para işlemlerinde bir artış olduğunu gözlemledi. Kurulan yeni birim, özellikle suç gelirlerinin kripto para kullanılarak aklandığı vakalarla mücadele edecek.

AFP’nin yetkili isimlerinden Stefan Jerga tarafından yapılan duyurulara göre bu vakalar ulusal güvenlik, siber suçlar gibi farklı alanları kapsayacak. Birimin görevlerinden biri, gerekli durumlarda farklı blockchainler arasında yapılan kripto para işlemlerini takip etmek olacak.

AFP bünyesindeki bu birime mal varlığına el koyma bakımından herhangi bir ek otorite verilmeyecek.

Avustralya’nın finansal istihbarat kurumu Austrac, bundan kısa süre önce kripto paralar üzerinden işlenen suçlara karşı dikkatda bulunmuştu.

Avustralya polisi geçmişte el koyduğu bazı kripto paralar sayesinde kayda değer oranlarda getiri elde etti. Yetkililer 2016 yılında o dönem için 5 bin birim değerinde olan bir miktarda bitcoine el koymak için harekete geçmiş, bu operasyon başarıyla tamamlandığı vakit bitcoinlerin değeri 105 bin birima yükselmişti.

Adblock test (Why?)

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım