Argo Blockchain, Madencilik Ekipmanı Almak İçin NYDIG’den Borç Aldı - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Argo Blockchain Madencilik Ekipmani Almak Icin NYDIGden Borc Aldi
2 yıl önce
2 yıl önce

Argo Blockchain, Madencilik Ekipmanı Almak İçin NYDIG’den Borç Aldı

Kripto para madencilik şirketi Argo Blockchain, daha fazla ekipman satın alabilmek için New York Digital Asset Investment Group’tan (NYDIG) borç alıyor.

Argo Blockchain, NYDIG’in bir yavru şirketinden alacağı 70.6 milyon dolar değerindeki parayı, Teksas’taki tesisine yeni madencilik ekipmanı almak için kullanacak.

Argo yönetimi, Dickens ilçesinde işlettiği Helios tesisinin şimdilik 200 megavat kapasiteyle çalıştığını belirtirken, bu kapasitenin 800 megavata kadar çıkabileceğini de ekliyor. Helios tesisi böylece dünyanın en büyük tesislerinden biri olma potansiyelini barındırıyor.

Argo Blockchain ile NYDIG arasındaki anlaşmanın bugün yayımlanan detaylarına göre şirket, borcunu toplamda sekiz dilimde ödeyecek. Her bir dilimin yüzde 12’lik faizi, iki yıllık da vadesi bulunuyor.

Londra borsasında işlem gören Argo Blockchain, sektörde Intel’in ürettiği yeni çipleri kulan az sayıda kripto para madencisinden biri.

Argo Blockchain, bu yılın mart ayında da NYDIG ile bir anlaşma yapıp şirketten 26.6 milyon dolar borç almıştı.

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.