Apple, SIM kartlara veda ediyor! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
Apple SIM kartlara veda ediyor
2 yıl önce
2 yıl önce

Apple, SIM kartlara veda ediyor!

Apple, 7 Eylül’de herhangi bir aksilik olmazsa iPhone 14 ailesini tanıtmzamani planlıyor. Fakat iddialara göre, şirketin aklında SIM kart yuvası olmayan iPhone modellerini piyasaya sürme fikri var. Yani yakında çıkacak iPhone’lar SIM kart yuvasına sahip olmayabilir. Hatta bazı iPhone 14 modellerinde SIM kart yuvasının olmayabileceği iddia ediliyor. Peki temelde bir telefon olan iPhone, SIM kart yuvası olmadan nasıl çalışacak?

IPHONE’LARDA SIM KART YERİNE eSIM

İddialara göre Apple, SIM kart konumine kişisiları dijital, gömülü SIM kartlara yönlendirecek. Böylece eSIM’e büyük bir ivme ulaştıracak.

eSIM, kişisiların fiziksel bir nano-SIM kart kullanmak zorunda kalmadan bir hücresel planı etkinleştirmesine olanak tanıyan dijital bir SIM.

Örneğin ABD gibi ülkelerde iPhone 13 satın alan kişisilar, telefonu alır almaz bir Wi-Fi ağına bağlanarak ve ekrandaki talimatları takip ederek eSIM aracılığıyla bir hücresel planı etkinleştirebiliyor.

Dünyada eSIM’in kullanılabilirliği hızla artmakta buna rağmen teknoloji hala hepsini kapsayan ülkelere yzamanilmış değil. Bu yüzden SIM kart yuvasına sahip bazı yeni iPhone modelleri en az birkaç yıl daha hayatımızda olabilir.

Diğer bir taraftan, SIM kart yuvasının iPhone’lardan çıkarılması, iPhone’un su geçirmezliğini daha da artırmaya yardımcı olabileceği gibi, cihazın içinde konum açarak başka bir bileşenin (batarya gibi) büyümesini ya da başka bir bileşenin cihaza eklenmesini sağlayabilir.

Eğer böyle bir durum söz meselesuysa 7 Eylül’deki etkinlikte Apple bunu detaylarını açıklayacaktır.

Ancak Gurman’a göre bu değişikliğin gelecek yıl çıkacak iPhone 15’e görecek şekilde gerçekleşmeme ihtimali de mevcut.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yapay zeka şimdi de film çekiyorYapay zeka şimdi de film çekiyor
'Kız Kulesi' sosyal medyada tartışma yarattı! Resmi açıklama geldi...‘Kız Kulesi’ sosyal medyada tartışma yarattı! Resmi duyuru geldi…
Erdoğan'dan Yunanistan'a... "İzmir'i unutma, bedeli ağır olur"Erdoğan’dan Yunanistan’a… “İzmir’i unutma, bedeli ağır olur”

Adblock test (Why?)

Etiketler :
Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım