Analistler: Altın Fiyatları Aralık’ta Bu Rakamlarda Olabilir! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
1658054434 Analistler Altin Fiyatlari Aralikta Bu Rakamlarda Olabilir
2 yıl önce
2 yıl önce

Analistler: Altın Fiyatları Aralık’ta Bu Rakamlarda Olabilir!

Altın fiyatları, Cuma günü kısa bir süreliğine 1.700 abd ABD parasııın altına geriledi. Ardından günü hafif düşüşle en yenilandırdıtı ve ard arde beşinci 7 günlık kaybını kaydetti. Bununla birlikte UBS’deki emtia stratejistleri, yıl en yeniuna görecek şekilde altında daha fazla düşüş bekliyor.

“Altın fiyatları yıl en yeniuna görecek şekilde 1.600 abd ABD parasııa düşecek”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altın fiyatları 1.700 abd ABD parasıı sınırına dayandı. UBS’deki emtia stratejistlerinden oluşan bir ekip, Cuma günü altın olabilitelerini düşürdü. Stratejistler şimdi, 2023’te hafif bir toparlanma göstermeden önce, sarı metalin 2022’nin en yeniuna görecek şekilde 1.600 abd ABD parasııa görecek şekilde düşmesini bekliyorlar. UBS değerli metaller ekibi müşterilere bir notta, şu tavsiyeleri yapıyor:

Mevcut seviyelerde altın almak için çok erken olduğunu düşünüyoruz. Hala mevcut pozisyonları korumzamani tavsiye ediyoruz. 2023’te daha olumlu fırsatlar görüyoruz.

“Düşük altın fiyatları ve bunlar, bir durgunluk riskini artırıyor”

Ayrıca stratejistler, en yeni iki ayda keskin bir şekilde düşen platin olabilitelerini 2018’den bu yana en zzamanif seviyesine indirdiler. Bunun için ise şu açıklamzamani yapıyorlar:

Daha düşük altın fiyatları ve en çok enerji fiyatları ve Rusya’nın Avrupa’ya gaz ihracatında potansiyel bir kesinti, Avrupa’nın bir durgunluğa girme riskini artırıyor. Bu da platin talebine zarar veriyor. Sonuçta, Avrupa platin talebinin yaklaşık %20’sini oluşturuyor.

“ABD ekonomisi Haziran zamaninda büyümeye devam etti”

ABD’li tüketiciler, daha sert enflasyon ve belirsiz ekonomik olabiliteler ışığında Haziran zamaninda perakende harcamalarını %1 oranında artırdı. Ancak büyümenin bir kısmı daha en çok benzin ve gıda fiyatlarını yansıtabilir. The Wall Street Journal tarafından ankete katılan ekonomistler, geçen ay perakende sat satlarda %0,9’luk bir artış öngörüyorlardı. Dallas’taki Comerica Bank’ın baş ekonomisti Bill Adams, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Perakende sat satlarında katı bir artış, ABD ekonomisinin Haziran zamaninda büyümeye devam ettiğinin bir başka kanıtı. Aynı zamanda, gaz ve bakkaliye dışındaki kategorilerdeki harcamalar, enflasyondan daha hızlı artışa geçti.

Bill Adams: Resesyon riski, kabaca bir yazı tura atmak gibi

Michigan Üniversitesi’nin gelecek yıl için tüketici duyarlılığı anketi enflasyon beklentileri göstergesi Temmuz’da %5,3’ten %5,2’ye düştü. ABD’de sanayi üretimi bir önceki aya göre %0,2 düştü. Ulusal hemen hemen benzin fiyatları, Temmuz zamaninın ilk yarısında geri geldi. Bu yüzden Bill Adams’a gör, duyarlılığın iyileşmesi ve durgunluk korkularının hafiflemesi mümkün. Bununla birlikte ekonomist, değerlendirmesine şunları ekliyor:

Öyle olsa bile, ABD ekonomisi durmaya yakın. Onu resesyona sokmak için bir büyük şok daha yeterli olacaktır. Bu şok, kış ısıtma mevsiminde Avrupa’da ABD doğal gaz fiyatlarını keskin bir şekilde yükseltebilecek bir enerji krizinden veya Çin’in zzamaniflayan ekonomisinden kaynaklanabilir. Bu ters rüzgarlar karşısında, resesyon riski, bugün ile 2023’ün en yeniu arasında kabaca bir yazı tura atması gibi.

Son dakika gelişmelerden anında havadisdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da konum alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede konum alan makalelerin yazarları yatırım en yeniuçlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait havadis içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yzamanimlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer hepsi içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem start vertılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.