50 Milyondan Fazla Kullanıcısı Olan Bankadan Bitcoin Adımı - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
50 Milyondan Fazla Kullanicisi Olan Bankadan Bitcoin Adimi
2 yıl önce
2 yıl önce

50 Milyondan Fazla Kullanıcısı Olan Bankadan Bitcoin Adımı

Brezilya’nın en büyük dijital bankası Nubank çarşamba günü yaptığı açıklamada Paxos ile kurduğu ortaklık ile platformu üzerinde kripto para ticareti başlatacağını duyurdu.

Paxos tarafından açıklamaya göre 50 milyon kullanıcısı olan banka aracılığı ile kripto para alım, satım ve saklama hizmetlerinden yararlanılabilecek. Nubank halka açık bir banka olmanın yanında Warret Buffet’ın dünyanın en büyük ikinci holdingi Berkshire Hathaway tarafından da destekleniyor. Berkshire Hathaway şubat ayında yaptığı alım ile birlikte 1 milyar dolarlık Nubank hissesine sahip durumda.

Nubank CEO’su ve kurucu ortağı David Vélez yaptığı açıklamada:

“Büyüyen bir trend olan kriptonun Latin Amerika’da da bölge üzerinde çığır açacak bir etkisi olduğuna şüphe yok. Buna rağmen kripto para sektörüne yeni girecek olan yatırımcılar karmaşıklık ve yetersiz bilgiye sahip olma sebebi ile endişeliler. Bu sebeple bu alan müşteriler için hala yeni ve farklı izlenimini koruyor.”

Nubank’ın 50 milyondan fazla kullanıcısı mayıs ayı içerisinde Bitcoin ve Etherum üzerinden işlem yapmaya başlayabilecekler.

Paxos, Nubank’ın kripto para ticareti konusundaki yaptığı atılım için düşen piyasada olunmasına rağmen kurumsal yatırımcıların ilgisinin devam ettiğini belirtti. Ayrıca yaptıkları açıklamada:

“İnsanların hali hazırda güvendiği markalar ve platformlar ile çalışarak kriptonun benimsenmesini hızlandırıyoruz.  Milyonlarca insanı daha etkili bir finansal sisteme ulaştırmaktan ve bunun için de Nubank ile ortak çalışmaktan gurur duyuyoruz.”

Adblock test (Why?)

Paylaşın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım