4 Analist: FED Etkisiyle Altın Fiyatı Bu Seviyeleri Görebilir! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
4 Analist FED Etkisiyle Altin Fiyati Bu Seviyeleri Gorebilir
2 yıl önce
2 yıl önce

4 Analist: FED Etkisiyle Altın Fiyatı Bu Seviyeleri Görebilir!

Yatırımcılar, agresif politika duruşunda olası bir gevşemeye ilişkin ipuçları için bu 7 günki Fed toplantısına odaklandı. Bu ortamda altın fiyatı Pazartesi günü, düşmeye devam etti. Böylece sarı metal, ard arde yedinci bir aylık zarar yolunda ilerliyor.

“Bu durumda altının, sınırlı bir çekiş görmesi mümkün”

Spot altın, yazı sırasında %0,4 düşüşle 1.638,5 abd ABD parasııdan işlem görüyordu. Külçe, aylık bazda ise yaklaşık %1 değer kaybetti. Bu arada, ABD altın vadeli işlemleri %0,26 zararla 1.642,2 abd ABD parasııa geriledi. IG piyasa stratejisti Yeap Jun Rong, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Piyasa katılımcıları, Kasım zamanından zaman en yenira Fed’in faiz artırımlarında bir yavaşlama olacağına dair en yeni spekülasyonları pekiştirmek için ipuçları arayacak. Büyüme risklerine ilişkin daha zirve şüpheler veya verilere daha fazla vurgu yapılması bu nedenle önemli. Böyle bir durumda altının, yeni bir çekiş görmesi mümkün. Bununla birlikte, faizlerin daha uzun süre zirve seviyelerde kalacağı bir gerçek. Bu nedenle, yukarı yönlü hala sınırlı.

“Altın, 1.639 abd ABD parasııdan destek bulursa bu seviyelere sıçrayabilir”

Cuma günü yzamanınlanan veriler, ABD tüketici harcamalarının Eylül zamanında olabilenden daha fazla değerlendiğını gösterdi. Bu yüzden temel enflasyon verileri, Fed’in yavaşlayacağına dair beklentilerin baloncuklarını çıkarmaya devam etti. Bu arada, abd ABD parasıı endeksi (DXY) %0,1 artış kaydetti. Gösterge 10 yıllık ABD Hazine getirileri ise %4 eşiğinin üzerinde ketti.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Fed, Mart zamanında gecelik gösterge faiz oranını sıfıra yakın bir seviyeden yükseltmeye start verdı. Şimdi piyasalar, 1-2 Kasım’daki politika toplantısında art arda dördüncü bir 75 bps’lik artış yapması bekliyor. Altın geleneksel olarak enflasyondan korunma aracı olarak kabul görür. Bununla birlikte, ABD faiz artışları sıfır getirili külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırıyor.

Dünyanın en büyük altına dayalı borsada işlem gören fonu olan SPDR Gold Trust Holdings, Cuma günü %0,28 düşüşle 922,59 tona geriledi. Böylece, Mart 2020’den bu yana en düşük seviyesini gördü. Reuters teknik danışmanıi Wang Tao’ya göre, spot altının 1.639 abd ABD parasıı civarında bir destek bulduktan zaman en yenira 1.653-1.661 abd ABD parasııa sıçraması mümkün.

Altın fiyatı

TDS: Altın fiyatı, Fed’in sinyaliyle düşüşe geçecek

Para yöneticileri, bir Fed pivotundan bahsedilince, short altın risklerini agresif bir şekilde en yenilantılar. Bununla birlikte, TD Securities ekonomistleri, Fed’in bu 7 gün agresif bir şekilde hareket etmeye hazır olduğunu söylüyor. Bu nedenle ekonomistler, sarı metalin düşmesini bekliyor. Ekonomistler, bu görüşlerini şu şekilde açıklıyor:

Piyasalar, çok uzak olmayan bir gelecekte enflasyonun düşeceği meselesunda şüphe duyuyor. Ayrıca, Fed’in sıkılaştırma hızını keskin bir şekilde azaltacağını umuyor. Bu arada altın fiyatları düşüyor. Bütün bunlara rağmen, uzun vadeli risk artmadı. Bu bize, traderların şu anda fiyatlananın çok ötesinde hızlanan faizleri ve aynı zamanda yakın zamanda bir güvercin eğilimi öngörmediklerini gösteriyor.

Altın fiyatı

Ekonomistlere göre, altın fiyatlarının dip yönlü hareket etmesi muhtemel. Çünkü, Fed Çarşamba günü agresif bir şekilde hareket edecek. Büyük olasılıkla devam eden bir sıkılaştırma eğilimine işaret edecek. Ekonomistler, devam ederek şu hususlara dikkat çekiyorlar:

Finansal istikrar meselesunda bir tür şüphe olmadıkça, Fed’in güvercin bir yöne dönmesi pek olası değil. Bu, aile ofisleri ve diğer spekülatörlerin, artan oranlara yanıt olarak riskleri azalttığında fiyatların ve pozisyonların düşmesi gerektiği anlamına geliyor.

“Altın fiyatı için ekstra düşüş olası”

Altın vadeli işlem piyasalarına açık faiz, CME Group’un ön verilerine göre, Cuma günü ard arde 5. seansında bu kez yaklaşık 7,5 bin kontrat yükseldi. Hacim de bunu izledi ve önceki günlük gerilemeyi dengelekonumek yaklaşık 8,3 bin kontrat yükseldi.

4 Analist FED Etkisiyle Altin Fiyati Bu Seviyeleri Gorebilir

Piyasa danışmanıi Pablo Piovano, Cuma günkü altın fiyatlarındaki düşüşün, artan açık faiz ve hacmin ortasında olduğunu söylüyor. Analiste göre bu durum, çok yakın vadede daha derin bir geri çekilmenin kapısını açıyor. Buna karşı danışmanı, değerli metalin şu ​​an için 1.615 abd ABD parasıı bölgesinde destek bulduğunu kaydediyor.

Son dakika gelişmelerden anında havadisdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da konum alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri zirve risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve özü araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin özü sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmzamanın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede konum alan makalelerin yazarları yatırım en yeniuçlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde konum vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onzamanından tamamen bağımsız olarak sitede konum alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kişisi sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da konum alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait havadis içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yzamanımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer hepsi içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem start vertılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.