38 Analist: Altın 3. çeyrek, 4. çeyrek ve 2022’de Bu Seviyelerde Olacak! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
1627754646 38 Analist Altin 3 ceyrek 4 ceyrek ve 2022de Bu
3 yıl önce
3 yıl önce

38 Analist: Altın 3. çeyrek, 4. çeyrek ve 2022’de Bu Seviyelerde Olacak!

Altın fiyatları, Cuma günü düşüş trendine girdi, ancak fiyatlar hala 1.800 doların üzerinde işlem görüyor. Reuters’in kısa süre önce yaptığı bir anket altın’ın göreceği seviyeleri ortaya koyuyor.  Analistlere göre, altın düşüşe geçmeden önce yükselecek. Birlikte önümüzdeki aylara dair tahminlere yakından bakalım…

Analistler: Altın fiyatları düşmeden önce 1.830 doların üzerinde dalgalanacak

Reuters’in kısa süre önce yaptığı bir ankete göre, altın fiyatları küresel ekonomi toparlanırken ve merkez bankaları para politikasını sıkılaştırmaya başladıkça gelecek yıl düşüşe geçmeden önce, 2021’in geri kalanı için mevcut ONS başına 1.830 dolar seviyesinin biraz üzerinde olacak. Geleneksel olarak güvenli bir servet deposu olarak görülen metal fiyatları, koronavirüs krizinin başlarında ONS başına 2.000 doların üzerinde rekor seviyelere yükseldi, ancak ekonomiler yeniden açıldıkça altın fiyatları düştü.

Julius Baer analisti Carsten Menke, “Küresel büyüme toparlandıkça ve enflasyon geçici hale geldikçe güvenli liman talebi daha da azalmalı” dedi. Ayrıca analistlere göre, merkez bankaları ayrıca faiz oranlarını yükseltmeye, devlet tahvillerinin getirilerini mevcut dip seviyelerinden kaldırmaya ve getiri sağlamayan altın’ı daha az çekici hale getirmeye yönelebilir.

Analistler: 3. çeyrekte 1.835 dolar, 4. çeyrekte 1.841 dolar ve 2022’de 1.785 dolar olacak!

Ancak kısa vadede altın fiyatları, altın takı talebindeki toparlanma ve gelişen piyasalar toparlanırken doların zayıflama potansiyeli gibi faktörlerle destekleniyor. Daha zayıf bir dolar, dolar fiyatlı külçeyi daha uygun hale getiriyor. Ayrıca analistlere göre, enflasyonda son zamanlarda görülen artış, yatırımcıları genellikle bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak görülen altın satın almaya teşvik edebilir.

38 analist ve trader’ın katıldığı bir anketin yanıtlarına göre, altın yılın üçüncü çeyreğinde ONS başına 1.835 dolar ve dördüncü çeyrekte 1.841 dolar olacak.  Ankete göre, tüm yıl için fiyatlar ortalama 1.812 dolar olurken, 2022’de ortalama 1.785 dolar olacak. Bu tahminler, Nisan ayında yapılan benzer bir ankette bulunanlardan biraz daha yüksek seviyeler. Gümüş için anket, bu yıl ONS başına ortalama fiyatın 26,50 dolar –şu anki 25,50 dolar seviyesinin biraz üzerinde– ve 2022 yılında 25 dolar olacağını tahmin ediyor.

1627754646 230 38 Analist Altin 3 ceyrek 4 ceyrek ve 2022de Bu

“Fırsat Var” Usta Analistler, Altın Beklentilerini Paylaştı!

Suki Cooper: Gümüş, bu senaryodan yararlanabilir

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere gümüş, altın gibi hem ‘güvenli liman’ bir varlık, hem de endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır. Standard Chartered analisti Suki Cooper, “Gümüş, güneş panellerinde, elektrikli araçlarda (elektrikli araçlar) ve şarj noktalarında kullanımı nedeniyle elektrifikasyon sürecinden yararlanmaya hazır” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.