3 kişiyi öldürüp 2'si polis 4 kişiyi yaralamıştı! Yeni gelişme: Tutuklandı - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
3 kisiyi oldurup 2039si polis 4 kisiyi yaralamisti Yeni gelisme
2 yıl önce
2 yıl önce

3 kişiyi öldürüp 2'si polis 4 kişiyi yaralamıştı! Yeni gelişme: Tutuklandı

Son dakika havadisi: Türkiye günlerdir, İstanbul’da meydana gelen seri cinayet ve yaralama olzamanını meseleşuyor. 3 kişiyi öldürüp, 2’si polis olmak üzere 4 kişi yaralayan Güven Güler ile ilgili peş peşe yeni detaylar ortaya çıkmıştı. Son olarak İstanbul’u birbirine katan olayda flaş bir gelişme yaşandı ve Güven Güler, olaylar yaşanırken yanında olan 4 şüpheli ile beraber tutuklandı. İşte sıcak gelişme havadisinin hepsini kapsayan detayları…

SAVCILIĞA İFADE VERDİLER

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından, 19 Eylül’de Başakşehir’de 3 kişiyi öldürüp 2 kişiyi de yaraladıktan devamında Fatih’te kimlik uygulaması yapan 2 polis memurunu silahla yaraladığı gerekçesiyle gözaltına alınan Güven Güler’nin emniyetteki ifade ve işlemleri tamamlandı.

Zanlılar Güven Güler ve olay gecesi kullandığı araçtaki N.A, U.U. ve F.T. adliyeye sevk edildi. Olayda Celal M’nin öldürülmesi sırasında evde bulanan O.S ile 18 yaşından küçük olduğu gerekçesiyle işlemleri Çocuk Şube Müdürlüğü’nde yapılan A.Ü’nün de adliyeye getirildiği öğrenildi.

Küçükçekmece Adliyesine sevk edilen toplam 6 şüpheli savcılığa ifade verdi.

TUTUKLANMASINA HÜKMEDİLDİ

Şüphelilerden O.S, ifade verdikten devamında savcılık tarafından serbest bırakılırken Güven Güler, N.A, U.U. ve F.T. ile 18 yaşından küçük olan A.Ü tutuklanması istemiyle hakimliğe sevk edildi.

Nöbetçi Küçükçekmece Sulh Ceza Hakimliği, şüpheliler Güven Güler, N.A, U.U. ve F.T. ile A.Ü’nün tutuklanmasına hükmetti.
Yapılan incelemede, Güven Güler’in olay günü ilk olarak Ergül M. adlı arkadaşıyla birlikte uyuşturucu kullandığı, aralarında alacak verecek meselesi olduğu ve bu nedenle yaşanan tartışmanın ardından Ergül M’yi silahla öldürdüğü belirlendi.

Güven Güler’in daha devamında arkadaşı A.Ü’yü (17) arayarak olzamanı anlattığı, ikilinin bir süre devamında birlikte uyuşturucu kullandıkları bir adrese gittikleri öğrenildi.

Burada karşılaştıkları N.A, U.U. ve F.T. ile uyuşturucu kullanmaya devam eden ikilinin daha devamında bu kişileri de yanlarına alarak uyuşturucu temini için telefonla irtibat kurdukları Ayhan M’nin evine gittikleri tespit edildi.

A.Ü’yü de yanına alarak evin kapısına giden Güven Güler’in, Ayhan M’nin evde olmadığını söyleyen babası Celal M’yi silahla vurarak öldürdüğü, daha devamında yine 3 kişinin bulunduğu araca binerek amcasının evine gittikleri belirtildi.

Güven Güler’in burada da amcasının eşi Güllü G’yi silahla öldürdüğü, amcasının kızı Sevim G. ve Adem T’yi de silahla yaraladığı tespit edildi.

Güven Güler’in daha devamında babasının Yenibosna’da bulunan iş konumine gidip babasını tehdit edip bir miktar para alarak oradan Aksaray’a gittiği öğrenildi.

g2

OLAYLARI TAKSİ SÜRÜCÜSÜNE ANLATTI

Buradaki bir büfede oturdukları sırada ikilinin hareketlerinden şüphelenen ve özülerine kimlik soran güven timi polislerine de ateş edip kaçtıkları belirlendi.

Olzamanın devamında Güven Güler’in, A.Ü. ile farklı yönlere kaçarak bir taksiye binip Başakşehir’e gittikleri tespit edildi. Yolculuk sırasında taksi sürücüsüne 3 ayrı cinayeti ve polisleri yaraladığı olayları anlatan Güven Güler’in taksi sürücüsüne, “Bana iyi davranmasaydın seni de öldürecektim” dediği öğrenildi.

Taksiden indiği bölgede geniş kapsamlı çalışma start vertan polis ekipleri tarafından bir viyadük altında gizlendiği sırada yakalanan zanlının üzerinden bir tabanca ile 74 mermi ele geçirildi.

NE OLMUŞTU?

Fatih’te kimlik kontrolü yapmak isteyen polis memurları Ozan Kurutaç ve Özgür Karagöz’e silahla ateş ederek yaralayan Güven Güler, daha devamında olay konuminden kaçmıştı.

Kimliği tespit edilen zanlının olaydan önceki gece Başakşehir’de Ergül M’yi silahla ateş ederek öldürdüğü belirlenmişti.

Daha devamında amcasının Güvercintepe Mahallesi’ndeki evine giden settirganın, kapının açılmaması üzerine amcasının kızı Sevim G’nin evine gittiği, burada silahla ateş edip amcasının eşi Güllü G’yi öldürdüğü, amcasının kızı Sevim G. ve Adem T’yi de yaraladığı ortaya çıkmıştı.

İki kişiyi öldürdükten devamında 2’si polis 4 kişiyi daha yaralayan Güven Güler, polisin uyguladığı operasyonla Başakşehir’de saklandığı viyadüğün altında olayda kullandığı değerlendirilen silahla yakalanmıştı.

Çalışmaların devamında da polislerin yaralandığı olay sırasında Güven Güler’in yanında bulunan bir şüpheli ile olayla ilgisi olduğu değerlendirilen yaşı küçük bir zanlı daha gözaltına alınmıştı.

Güven Güler’in üzerinde ele geçirilen ve soruşturma kapsamında incelenen silahın, Küçükçekmece’de aynı gün Celal M’nin (71) öldürülmesi olzamanında kullanıldığı ortaya çıkmıştı. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İstanbul'da çifte gökkuşağı sürprizi! Kartpostallık görüntüler oluştuİstanbul’da çifte gökkuşağı sürprizi! Kartpostallık görüntüler oluştu
Polislerin de kafası karışık! Kimliğini görünce hemen bıraktılarPolislerin de kafası karışık! Kimliğini görünce hemen bıraktılar
Dünyanın gözü ondaydı, kimse ne yaptığını anlayamadı!Dünyanın gözü ondaydı, kimse ne uyguladığını anlayamadı!

Adblock test (Why?)

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.