3 Analist: Altın’ın Sıradaki Adımı Bu Seviyelere Olacak! - Türk Haber 7 | Güncel HaberlerTürk Haber 7 | Güncel Haberler
1627568419 3 Analist Altinin Siradaki Adimi Bu Seviyelere Olacak
3 yıl önce
3 yıl önce

3 Analist: Altın’ın Sıradaki Adımı Bu Seviyelere Olacak!

Altın fiyatı yükselişini hızlandırdı ve 1.827 dolarda haftalık taze zirvelere ulaştı. Uzmanlara göre ABD Hazine tahvil getirileri ve dolardaki Fed kaynaklı zayıflık, altın fiyatına ilişkin süregelen iyimser havanın altında yatan temel nedenlerin başında geliyor.

Altın fiyatına yönelik gelişmeler nelerdi?

Fed Başkanı Jerome Powell, istihdam sektörünün “önemli ilerlemeden” uzak olduğunu belirterek, “Fed’in faiz oranının düşüşüne yönelik zamanlaması hakkında herhangi bir karar almadığını” belirterek para politikasına yönelik tutumunu yumuşattı. Bu arada, Çin hisse senetlerindeki toparlanma, genel piyasa havasını yükseltti ve altın fiyatına fayda sağlarken güvenli liman dolardaki düşüşü artırdı. Altın boğaları, potansiyel bir ABD teşvik anlaşmasına ilişkin yenilenen iyimserlikten de destek alıyor. Traderlar şimdi altın fiyatında bir sonraki yön için ABD’nin ikinci çeyrek GSYİH raporunu bekliyor. ABD ekonomisinin ilk çeyrekte kaydedilen yüzde 6,4’lük büyümeye kıyasla ikinci çeyrekte yüzde 8,6 büyümesi bekleniyor.

Bu arada, küresel olarak artan virüs vakaları da altının güvenli liman cazibesini canlı tutuyor. Yatırımcılar şimdi değerli metal ticareti üzerinde önemli bir etkisi olabilecek ekonomik toparlanmaya ilişkin yeni ipuçları için ABD’nin 2. çeyrek GSYİH raporunu dört gözle bekliyorlar.

Analistler, bu kritik seviyelere dikkat çekti

IG Market analisti Kyle Rhoda, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımı ve tahvil alımını azaltma risklerini küçümsediğini ve bu durumun kısa vadede altının daha da yükselmesine yol açtığını söyledi. Rhoda’a göre bir sonraki kilit direnç seviyesi 1.830-1.840 dolar aralığında olacak. ANZ Research bir notta, para politikasının belirsizliğinin, enflasyon ve hisse senedi piyasası volatilitesi riskinin artırmasına dikkat çekerek bu durumun güvenli liman varlıklarına olan talebi desteklemesi gerektiğini söyledi.

Profesyonel İsimlerden Altın Yorumları: Bu Senaryolara Hazırlanın!

Analist Dhwani Mehta ise altının 1.825 doları test etmek üzere olduğunu kaydetti. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Dünya Altın Konseyi üç aylık raporunda, küresel altın talebinin ikinci çeyrekte merkez bankaları ve yatırımcıların alımları hızlandırmasıyla bir yılın en yüksek üç aylık seviyesine yükseldiğini söyledi.

1627568419 786 3 Analist Altinin Siradaki Adimi Bu Seviyelere Olacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ İzmir web tasarım